Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na wzbudzenie pozytywnego podejścia do ćwiczeń – zabaw  logopedycznych jest zwracanie uwagi na pozytywne rezultaty ciężkiej pracy  dziecka, nawet te  najdrobniejsze. Motywacja do ćwiczeń nie przyjdzie sama. Nawet najchętniej współpracujące dziecko miewa czasem swoje „kryzysy” związane z motywacją do ćwiczeń. Motywację trzeba budować i wzmacniać. Najlepiej zacząć od siebie.

Mówiąc inaczej: chwalmy nasze dziecko za konkretne postępy. Nie szczędźmy mu pochwał, nie kwitujmy zakończonych ćwiczeń tylko jednym krótkim zdaniem: „dzisiaj dobrze ci poszło”. Pochwała początkowo będzie potrzebna na każdym kroku, niemalże po każdym prawidłowo wypowiedzianym zdaniu – oczywiście bez przesady. Nic tak nie zmotywuje do dalszej pracy jak pochwały ze strony bliskich i ważnych osób.

Prezentujemy ciekawe pomoce logopedyczne do zastosowania w terapii jak i profilaktyce wad wymowy u dzieci w wieku przedszkolnym jak również wczesnoszkolnym, które można wykonać również w domu.

Czytanie i ćwiczenia buzi   pdf icon 64
     
Głoska Sz    pdf icon 64
     
Kto tu mieszka?    pdf icon 64
     
Kurka    pdf icon 64
     
Lato - paczka logopedyczna    pdf icon 64
     
Lody    pdf icon 64
     
Pies - ćwiczenie narządów artykulacyjnych    pdf icon 64
     
Siłownia logopedyczna    pdf icon 64
     
Słownik Logopedyczny   pdf icon 64

Publikujemy wartościowe i bezpłatne artykuły i porady dla rodziców oraz ćwiczenia i materiały dla dzieci które można wykorzystać do do niwelowania wad wymowy i ćwiczenia aparatu artykulacyjnego. Wierzymy że w ten sposób przyczynimy się do rozwoju Waszych dzieci.

Skorzystaj z możliwości efektywnej reklamy w naszych serwisach :
- Telegraf.com.pl  Serwis Przedsiębiorczych
- Fidel.pl  Darmowe Ogłoszenia

Możliwość  taniego podróżowania po świecie zapewnia grupa  Loty Za Małe Kwoty